Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 244 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

FUNDUSZ SOŁECKI NA 2014 ROK

 

29.07.2013 r.

 

     Jak podaje dzisiejsza "Rzeczpospolita" specjalne uchwały o wyodrębnieniu w swoich budżetach tak zwanych funduszy sołeckich w całej Polsce podjęło 1241 gminnych rad. W gronie tym jest oczywiście i nasza Gmina Zagnańsk. Do końca lipca br. (31.07.2013 r.) nasi sołtysi powinni otrzymać informację od wójta o wysokości funduszu na 2014 rok.

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

GAZETA ZAGNAŃSKA PRZEPROWADZIŁA ZE MNĄ WYWIAD

 

26.07.2013 r.

 

     Zachęcam do lektury. Uwaga! W celu zapoznania się z treścią wywiadu, którego udzieliłem dla Gazety Zagnańskiej proszę o kliknięcie w poniższy adres www:

 

http://www.zagnansk.pl/asp/pliki/gazeta/lipiec_2013.pdf

 

Strona 7 :)

 

 

C:\fakepath\Wywiad dla Gazety Z..bmp


Podziel się
oceń
25
3

komentarze (8) | dodaj komentarz

NOWY SYSTEM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

21.02.2013 r.

 

Szanowni Państwo

Mieszkańcy Janaszowa i Jasiowa

 

 

 

     Posłowie na Sejm RP znowelizowali ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Po podpisaniu przez Prezydenta RP zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2012 roku. Zmiany te, nas jako mieszkańców gminy, w sposób fizyczny zaczną dotykać od 1 lipca 2013 r. Właśnie od tego dnia w Gminie Zagnańsk rozpocznie swoje funkcjonowanie nowy system odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości.

 

      Co tak naprawdę to wszystko oznacza, postaram się Państwu wyjaśnić w niniejszym piśmie.

 

     Gmina musi wyłonić w drodze przetargu przedsiębiorstwo, które będzie odpowiedzialne za wywóz naszych śmieci, ich segregację i składowanie. My, jako mieszkańcy, będziemy segregować odpady w przeznaczonych do tego workach. Pamiętajmy, że do 28 lutego 2013 r. jesteśmy zobowiązani złożyć w urzędzie gminy deklaracje, na podstawie których będą naliczane opłaty. Deklaracje roznoszone były po naszych domach przez urzędników.

 

Jako radni przegłosowaliśmy następującą metodę i stawkę za gospodarowanie odpadami:

 

4 zł od osoby za selektywne oddawanie odpadów

8 zł od osoby za nieselektywne oddawanie odpadów.

 

     Jeśli więc w danej nieruchomości zamieszkują np. 3 osoby i zdecydują się one na selektywne gromadzenie oraz oddawanie odpadów to ich miesięczna opłata za śmieci wyniesie 12 zł. Opłata liczona jest od każdego kto zamieszkuje daną nieruchomość (bez względu na wiek).

 

     Jeszcze jedna sprawa o której musimy pamiętać: powinniśmy jako właściciele nieruchomości posiadający samodzielne umowy z firmą wywozową złożyć wypowiedzenia tych umów tak, aby dobiegły one końca 30 czerwca 2013 r. W tej kwestii możemy liczyć na życzliwą pomoc naszego sołtysa.   

  

     Jak już wyżej wspomniałem, nowy system odbioru odpadów komunalnych  na terenie naszej gminy zacznie funkcjonować od 1 lipca 2013 r. Ustawa weszła w życie, jako samorządowcy podjęliśmy stosowne uchwały, ale dopóki nie zostanie rozstrzygnięty przetarg na wyłonienie firmy, która będzie realizowała zadania w zakresie odbioru od nas odpadów komunalnych, dopóty wiele jeszcze pytań pozostaje bez konkretnych odpowiedzi.

 

     Pewnym jest to, że w Samsonowie powstanie Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Problematycznych.W obiekcie tym, zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie naszej gminy, będą przyjmowane od nas wyselekcjonowane odpady. Zgodnie z przepisami mieszkańcy indywidualnie dostarczają powstałe w swoich gospodarstwach domowych odpady, w przypadku, gdy pozbycie się ich jest konieczne poza harmonogramem odbioru śmieci.

 

     Z naszych posesji odpady komunalne będą odbierane w sposób cykliczny. Oczywiście zobowiązani jesteśmy do tego, aby w tym dniu zapewnić łatwy dostęp do pojemników i worków dla pracowników firmy odbierającej odpady lub wystawić pojemniki i worki przed wejściem na teren nieruchomości. O dokładnych terminach odbioru śmieci z naszych posesji zostaniemy wszyscy poinformowani.

 

     Zgodnie z zapisami w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie Zagnańsk właściciel nieruchomości ma obowiązek zamówić w firmie odbierającej odpady  pojemniki i worki przeznaczone do selektywnej zbiórki. Jak to będzie wyglądało w szczegółach, dowiemy się tuż po rozstrzygniętym przetargu.

 

Odpady w przypadku selekcji będziemy gromadzić do worków
o następujących kolorach:

 

 

  

 

MAKULATURA I TEKSTYLIA

 

WRZUCAMY: gazety, kolorowe czasopisma, zeszyty, książki, zapisane i zadrukowane kartki papieru biurowego, torebki i pudełka papierowe, kartony oraz wszelką odzież.

 

NIE WRZUCAMY: opakowań wielomateriałowych, tzn. kartonów po mleku, sokach i napojach, kalki, papieru przebitkowego, tapet, zatłuszczonego, powlekanego folią papieru.

 

 

 

TWORZYWA SZTUCZNE

 

WRZUCAMY: plastikowe butelki typu PET, plastikowe opakowania po środkach czystości (np. po środkach myjących), folie opakowaniowe, plastikowe koszyczki po owocach.

 

NIE WRZUCAMY: pojemników po olejach silnikowych, kartonów po sokach czy mleku, opakowań po farbach, styropianu, sprzętu gospodarstwa domowego, tworzyw sztucznych nieprzeznaczonych na opakowania.

 

 

 

ODPADY ULEGAJĄCE BIODEGRADACJI

 

WRZUCAMY: odpady z terenów zieleni np. trawę, liście oraz odpady spożywcze i kuchenne: obierki warzyw i owoców, skorupki z jajek, łupiny orzechów, resztki produktów mlecznych, fusy po kawie, herbacie, stary chleb, zwiędłe kwiaty cięte i doniczkowe.

 

NIE WRZUCAMY: zepsutej żywności, mięsa, kości, bardzo tłustych resztek jedzenia, odchodów zwierzęcych, popiołu z kominka lub pieca, papierosów, plastików, folii, metali.

 

 

SZKŁO KOLOROWE

 

WRZUCAMY: butelki i słoiki ze szkła barwionego.

 

NIE WRZUCAMY: szkła bezbarwnego, porcelany, ceramiki, luster, szkła okiennego, szyb samochodowych, szkła zbrojonego i żaroodpornego, żarówek i lamp neonowych.

 

  

SZKŁO BEZBARWNE

 

WRZUCAMY: bezbarwne butelki i słoiki, pojemniki szklane i flakony.

 

NIE WRZUCAMY: butelek i słoików ze szkła nawet lekko barwionego, porcelany, ceramiki, luster, szkła okiennego, szyb samochodowych, szkła zbrojonego i żaroodpornego, żarówek i lamp neonowych.

 

 

     Odpady niebezpieczne, a więc zgodnie z regulaminem np.: akumulatory, baterie, świetlówki, resztki farb, lakierów, rozpuszczalników, środków do impregnacji drewna, olejów mineralnych i syntetycznych, leków, opakowania po środkach ochrony roślin, nawozach, opakowania po aerozolach, zużyte opatrunki pochodzące z domu oddawać będziemy do Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Problematycznych w Samsonowie.

 

     Dodam, że będzie oczywiście możliwość, aby odpady ulegające biodegradacji powstające na terenie naszej nieruchomości zagospodarować we własnym zakresie poprzez kompostowanie ich we własnym kompostowniku. Należy przy tym spełnić określone warunki. Szczegóły w urzędzie gminy.

 

     Warto wiedzieć, że Ci którzy zdecydują się na selektywne przekazywanie odpadów komunalnych, jednocześnie będą mogli gromadzić śmieci w sposób zmieszany w przypadku, gdy takie pozbycie się odpadów będzie konieczne. Najprawdopodobniej odpady zmieszane będziemy gromadzić w workach koloru czarnego.

          

     Tak jak wspomniałem, pozostaje jeszcze wiele pytań, a odpowiedzi na nie poznamy po rozstrzygnięciu przetargu. W przypadku ewentualnych wątpliwości pozostaję do Państwa dyspozycji i postaram się pomóc jak tylko będę mógł.

        

POWYŻSZA INFORMACJA DOTARŁA DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW JANASZOWA I JASIOWA 16 LUTEGO 2013 r. W POSTACI SPECJALNIE PRZYGOTOWANYCH LISTÓW

 


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

ODZYSKALIŚMY "KOWALKĘ" !!!

 11.02.2013 r.

 

 

                                                                                   Szanowni Państwo 

Mieszkańcy Janaszowa i Jasiowa

 

 

      Mam przyjemność podzielić się z Państwem bardzo ważną informacją. Dzięki podjętym w ostatnim czasie działaniom udało mi się doprowadzić do ustalenia za mienie gminne pokaźnej działki w Jasiowie o powierzchni ponad 7000 m2! Jej historia sięga XIX wieku! Działka ta przez wielu z nas potocznie nazywana jest „kowalką”. Dotychczas nie posiadała uregulowanego stanu prawnego, mówiąc krótko, nie można było określić jej właściciela. Teraz sytuacja się zmieniła. Dzięki wielu zabiegom wszczęto postępowanie, zgromadzone zostały odpowiednie dowody i efekt jest niezwykle zadowalający. Przekazuję Państwu załączoną do listu decyzję Starosty Kieleckiego z dnia 26 października 2012 roku i mapkę z zaznaczoną „kowalką”. Dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie znajduje się owa nieruchomość informuję, że położona jest na polach między Jasiowem a Samsonowem – Piechotne („kowalkę” od ulicy w Jasiowie dzieli odległość 237 metrów – w linii prostej oczywiście). Działania te podjąłem z myślą o Was, drodzy mieszkańcy Janaszowa i Jasiowa. Z myślą o rozwoju naszego sołectwa. Administrowanie w/w nieruchomością jest w dużej mierze uzależnione od naszej woli.

 

     Utrzymując z Państwem stałą więź i znając nasze problemy i potrzeby, wiem, że od kilku lat poszukiwany jest teren pod budowę boiska piłkarskiego. Osobiście uznaję to za ewentualny bardzo dobry sposób na przeznaczenie tej nieruchomości.

 

     Najważniejszy cel został osiągnięty – „mamy spory teren”. Teraz należy się zmierzyć z kolejnym zadaniem: trzeba odnaleźć drogę do niego prowadzącą. Nie będzie to łatwe. Będzie wymagało dalszych wysiłkówi zapewne współpracy różnych osób ale cel uświęca środki. Wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się i tę kwestię pozytywnie zakończyć.

 

     Decyzja Starosty Kieleckiego dotycząca działki nr 170 położonej we wsi Jasiów jak już wcześniej wspomniałem to efekt zainicjowanych przeze mnie działań. Ich pozytywny efekt nie zostałby jednak uzyskany bez wsparcia i współpracy kilku mieszkańców Jasiowa, którzy potwierdzili, że „kowalka” w przeszłości była przez nas i naszych przodków użytkowana. Pod koniec czerwca tego roku sporządzony został specjalny dokument potwierdzający takie informacje, a następnie na wniosek wójta naszej gminy wszczęto postępowanie w powyższej sprawie. Podziękowania kieruję, także pod adresem innych osób aktywnie współpracujących. Serdecznie dziękuję więc następującym osobom:

 

         - Pani Władysławie Wrońskiej

 

         - Panu Bronisławowi Wrońskiemu

 

         - Panu Adamowi Dąbrowskiemu

 

         - Panu Zbigniewowi Wrońskiemu

 

         - Pani Sołtys Natalii Wójcik

 

         - Pani Przewodniczącej Rady Sołeckiej Krystynie Karcz

 

         - Panu Łukaszowi Gale

 

         - Pani Kierownik Referatu ds. Nieruchomości, Planowania  

            Przestrzennego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa

 

        - Panu Wójtowi Szczepanowi Skorupskiemu

 

 

 

POWYŻSZA INFORMACJA DOTARŁA DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW JANASZOWA I JASIOWA 17 LISTOPADA 2012 r. W POSTACI SPECJALNIE PRZYGOTOWANYCH LISTÓW WRAZ ZE WSPOMNIANYMI ZAŁĄCZNIKAMI.


Podziel się
oceń
1
1

komentarze (6) | dodaj komentarz

INWESTYCJA DLA POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA

25.10.2012 r.

 

     Z pewnością znaczna część z Nas widziała już rozpoczęte prace związane z budową zatoki autobusowej i przebudową infrastruktury technicznej w Janaszowie przy drodze wojewódzkiej Nr 750. Firma, która jest wykonawcą tejże zatoki to "Trasbud Budownictwo". Termin wykonania zamówienia - 15 grudnia br. Cena: 95 396,06 zł.

     Poniżej kilka zdjęć z wykonywanych prac.

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (14) | dodaj komentarz

Rozkład Jazdy Busów - Ważny od 25.09.2012


Podziel się
oceń
1
3

komentarze (9) | dodaj komentarz

OGŁOSZONY PRZETARG NA BUDOWĘ ZATOKI AUTOBUSOWEJ W JANASZOWIE

26.09.2012 r.

 

     Kolejnym przedsięwzięciem w naszym sołectwie (Janaszów i Jasiów) będzie budowa zatoki autobusowej wraz z przebudową inrfastruktury technicznej w pasie drogi wojewódzkiej nr 750. Obecne miejsce w którym znajduje się przystanek jest zlokalizowany w stosunkowo niebezpiecznym miejscu biorąc pod uwagę właśnie brak zatoki dla autobusów i busów. Dlaczego? Wyobraźmy sobie sytuację niemalże codzienną. Podjeżdżający pod pasażerów autobus linii 204 czy też bus staje obok przystanku, mieszkańcy wchodzą do pojazdu, w tym czasie w dużym stopniu zablokowany jest bez mała cały jeden pas w kierunku Zagnańska... Zniecierpliwieni kierowcy aut jadących dotychczas za autobusem czy busem zaczynają go omijać... Podczas tego manewru może dojść niestety do "czołówki" z nadjeżdżającym z naprzeciwka uczestnikiem ruchu, który nagle pojawia się od strony Zagnańska... Są to sekundy, które mogą doprowadzić do tragicznych zdarzeń, dlatego budowa zatoki autobusowej jest tak ważna.

     Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu lub ofert mija 11 października 2012 r. o godzinie 12:00. Wykonanie zadania wyznaczone zostało na 15 grudnia br. Miejscem składania ofert jest Biuro Obsługi Klienta w naszym urzędzie gminy przy ul. Spacerowej 8. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się oczywiście w biuletynie informacji publicznej.

 

 


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

BUDOWA BARDZO WAŻNEGO ODCINKA CHODNIKA

 25.09.2012 r.

 

     Właśnie dzisiaj rozpoczęła się budowa niezwykle ważnego odcinka chodnika w pasie drogi powiatowej 0302T. Piszę o jego wysokim znaczeniu, ponieważ to właśnie na tym fragmencie drogi jest szczególnie niebezpiecznie w okresie zimowym. Dotychczas było tak, że podczas dużych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, w czasie odwilży, mieszkańcy Jasiowa wykorzystując asfaltową drogę jako w pewnym sensie pobocze, mówiąc potocznie "wchodzili wprost pod nadjeżdżające z góry czy z dołu samochody" co było dla naszych sąsiadów bardzo niebezpieczne. Teraz, dzięki tej inwestycji bezpieczeństwo znacznie się poprawi. Wzrośnie równiez estetyka tego miejsca. Sama budowa tego chodnika wyniesie 50 000 zł.

 


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (9) | dodaj komentarz

REALIZACJA FUNDUSZU SOŁECKIEGO

 05.09.2012 r.

 

     Po przygotowaniach związanych z wyborem kruszywa, najkorzystniejszej finansowo oferty, sposobu wyrównania dróg (tzw. "ścieżki" i "wygonu") nadszedł czas na wprowadzenie myśli w czyn. Już dziś prace rozpoczęła gminna koparka, za pomocą której staramy się  poszerzyć pas drogi tak zwanego przez nas "wygonu". Wywrotką zwożone jest kruszywo naturalne łamane ze skały - tzw. tłuczeń. Powstaną dwie zatoczki dzięki którym przejeżdżające tamtędy auta będa mogły się wymijać. Prace związane z "wygonem", a więc I etapem tego zadania powinny potrwać kilka dni. Następnie przejdziemy do wyrównywania "ścieżki".

     Dodam, że jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace związane z budową chodnika na odcinku od zakrętu na drodze wojewódzkiej nr 750 w Janaszowie do wysokości kapliczki św. Jana Nepomucena w pasie drogi powiatowej 0302T.

 

 


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (16) | dodaj komentarz

KIEDY "OTWORZĄ NAM MOST" ?

27.08.2012 r.

 

     W sprawie ostatecznego terminu zakończenia prac na obiekcie WD-2 i dopuszczenia do ruchu drogi powiatowej nr 0296 Kielce - Zagnańsk, Pan Artur Raczak - Dyrektor Kontraktu Mostostal Warszawa S.A. poinformował, że Generalny Wykonawca dla przedsięwzięcia "Rozbudowa drogi S-7 do parametrów drogi dwujezdniowej na odcinku obwodnicy Kielc, Kielce (DK 73 węzeł Wiśniówka) - Checiny (węzeł Checiny) realizuje roboty zgodnie z wiążącą go umową z inwestorem czyli GDDKiA o/Kielce, zgodnie z którą termin zakończenia prac przypada na dzień 28 września br.

 

Artur Raczak dodaje, że Generalny Wykonawca planuje przywrócenie ruchu na obiekcie WD-2 w ciągu drogi powiatowej nr 0296 Kielce-Zagnańsk do dnia 31 sierpnia 2012 r.

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

OFERTA PRACY !

 

08.08.2012 r.

 

     Szanowni Państwo, Urząd Gminy w Zagnańsku poszukuje osób do pracy na stanowiska robotnicze w ramach robót publicznych. Ogłoszenie skierowane jest do osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach. Preferowane, ze względu na dofinansowanie, są osoby w wieku: 25-30 lat lub powyżej 50 roku życia.

 

Termin składania dokumentów:

14 sierpnia 2012 r.

 

Informacji udziela Referat Organizacyjny i Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Zagnańsku, parter pokój nr 4, tel. 41 300 13 22, wewnętrzny: 46.

 

Informacje ze strony internetowej www.zagnansk.pl

 


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (11) | dodaj komentarz

TURNIEJ PIŁKARSKICH "CZWÓREK" O PUCHAR RADNYCH

 

     29.06.2012 r.

 

 


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (13) | dodaj komentarz

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE - JUŻ JUTRO

 

26.06.2012 r.

 

     W ostatnią środę czerwca br. zapraszam jak co miesiąć na bezpłatne porady prawne do urzędu gminy. Każdy z problemem natury prawnej będzie mógł skorzystać z bezpłatnej porady prawnika. Są jeszcze wolne terminy! Zapisy pod nr tel: 727 679 789

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

ODPOWIEDŹ OD PANI BURMISTRZ ZE STĄPORKOWA

 

11.06.2012 r.

 

     Odpowiedź od Pani Burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej na moje pismo ws. stanu nawierzchni drogi powiatowej nr 0437 T Samsonów - Szałas - Odrowąż.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

INTERWENCJA DOTYCZĄCA DROGI BIEGNĄCEJ PRZEZ SAMSONÓW CIĄGŁE I SZAŁAS

 

29.03.2012 r.

 

     W ramach wypełniania mandau radnego podejmuję również działania na rzecz innych miejscowości naszej gminy.

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

NABÓR DO PRZEDSZKOLI

 

27.02.2012 r.

 

     Uprzejmie informujemy, że obecnie trwa nabór do przedszkoli, działających na terenie gminy. Deklaracje w sprawie przyjęcia dziecka do przedszkola dostępne są u Dyrektorów poszczególnych placówek.

     Nadmieniamy, iż rodzic (opiekun prawny) powinien określić w deklaracji dzienną liczbę godzin, w których dziecko przebywa w przedszkolu. Na podstawie zadeklarowanego czasu pobytu dziecka naliczane są opłaty miesięczne oraz ustalana jest ilość posiłków.

     Ponadto informujemy, że od 1 września 2012 roku obowiązywać będą nowe opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu zgodnie z Uchwałą Nr 6/2012 Rady Gminy Zagnańsk w sprawie zmiany uchwały Nr 92/2011 r. w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola prowadzone przez Gminę Zagnańsk.

 

Informacja: www.zagnansk.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

JASIÓW - POGŁĘBIONE ROWY i WYRÓWNANE POBOCZA

 

10.12.2011 r.

 

     Ponad miesiąc temu podjąłem starania , aby dokonano pogłębienia przydrożnych rowów w miejscowości Jasiów. Poprawa ich stanu z pewnością pozytywnie wpłynie na spełnianie przez nie swoich zadań przede wszystkim w czasie intensywnych opadów deszczu. Nadto, dokonano częściowego wyrównania pobocza, również w miejscach, które nie są widoczne na załączonych zdjęciach. Zdjęcia wykonano przed dokonanymi robotami i tuż po nich.

 

Przed...

... i po

 

Przed...

... i po

 

Przed...

... i po

 

Przed...

... i po

i jeszcze jeden efekt starań i interwencji.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

ZMIANA REGULAMINU UTRZYMANIA CZYSTOŚCI I PORZĄDKU NA TERENIE GMINY ZAGNAŃSK

 

26.11.2011 r.

 

     Szanowni Państwo, Drodzy Sąsiedzi - Mieszkańcy naszego sołectwa! W ubiegłym miesiącu jako Rada Gminy w Zagnańsku zmieniliśmy częściowo uchwałę sprzed 3 lat dotyczącą regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie naszej gminy. Szczegóły zmian na załączonym skanie poniżej. Zachęcam do zaznajomienia się z tą informacją zwłaszcza w perspektywie zbliżającej się zimy.

     Mówiąc krótko... Nową uchwałą dostosowaliśmy przepisy do zgodności z ustawą z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005 roku Nr 236, poz. 2008 z późn. zm). Były pewne rozbieżności... Mówiąc jeszcze krócej i delikatnie cytując fragment uchwały... Właściciele nieruchomości są zobowiązani do tego, aby uprzątnąć błoto, śnieg, lód i inne zanieczyszczenia z chodników położonych wzdłuż swoich nieruchomości.

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (23) | dodaj komentarz

BEZPŁATNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

10.11.2011 r.

 

     Już w poniedziałek zaczynamy! Liczba osób, które zapisały się na organizowany przeze mnie i radnego Mirosława Gębskiego bezpłatny kurs języka angielskiego okazała się tak duża, że postanowiliśmy uruchomic drugi termin! To dla nas duża radość, że będziemy mogli przyczynić się do pogłębiania wiedzy u ponad 60 osób!  

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

INTERWENCJE

 

30.10.2011 r.

 

     Przedstawiam poniżej efekty podjętych w ostatnim czasie interwencji na terenie naszego sołectwa. Na wniosek mieszkańców Jasiowa dokonałem starań, aby w jego górnej części powstała tablica informacyjna    

     W trakcie zaś ostatniej objazdowej Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury Technicznej zgłosiłem we wnioskach konieczność poprawy ustawienia betonowych płyt, które jak zapewne niektórzy widzieli i pamiętają, nie spełniały przez to swojego zadania. I w tym miejscu chciałbym w sposób szczególny podziękować za współpracę i bardzo szybką reakcję na zgłoszony problem Pani Janinie Bazan - inspektor ds. gospodarki komunalnej i utrzymania dróg.

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  61 221  

STATYSTYKI

Odwiedziny: 61221
Wpisy
  • liczba: 93
  • komentarze: 281
Galerie
  • liczba zdjęć: 46
  • komentarze: 38
Bloog istnieje od: 3297 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Wiadomości